ورزش در دوران کنکور

ورزش در دوران کنکور بسیار قابل اهمیت هست. به این دلیل که برای اختلالات شایع در دوران کنکور بسیار مفید است. با ما در این مقاله همراه باشید تا از فواید ورزش کردن براتون بگیم.

مشاوره تحصیلی آوات

مقدمه

خیلی از افراد زمانی که کلمه ورزش به گوششون میخوره فکر میکنند یک فعالیت برای سرگرمی هست.

اما خیلی از مشکلاتی که دانش آموزان دارند مثل عدم تمرکز، وسواس فکری، بد خوابی، بدخلقی، استرس از ورزش نکردن نشئت میگیره.

تحقیقات

یک مجله ای اومد تحقیقات یکسری دانشمند رو منتشر کرد.  که این دانشمندان روی دانش آموزانی که اختلالت شایع رو داشتند مثل استرس، عدم تمرکز، بدخوابی و غیره کار کرده بودند.

یک الی دوماه با ورزش درمانی با دانش آموزان کار کردند و بعد که دوباره از دانش آموزان تست گرفتند دیدند که چقدر اختلالت آنهاکاهش پیدا کرده و بعد این تحقیقات رو به صورت علمی منتشر کردند.

اضطراب

یکی از مشکلات همه دانش آموزان اضطراب هست. وقتی که ما افزایش هرمون اندروفین رو در مغزمون داشته باشیم و این هورمون مقداری در مغز منتشر بشه، به مقدار خیلی زیادی اضطراب رو کاهش میده.

عدم تمرکز

همچنین علت عدم تمرکز و توجه و حتی تنبلی و بدخلقی رو ناشی از هورمون هوشیاری میدونستند.

کاهش این هورمون که به اسم دوپامین شناخته میشه باعث میشه که من تنبل باشم، بد اخلاق باشم و از این جور اختلالات.

 حالا وقتی که ما ورزش میکنیم باعث میشه هم اندروفین هم دوپامین به مقدار خیلی زیادی در مغزمون ترشح بشه و باعث کاهش اضطراب و اختلالات مثل استرس یا بدخوابی بشه.

استرس

مورد سوم استرس هست که خیلی از دانش آموزان گرفتارش هستند.

 ورزش کردن باعث میشه یه هرمون خیلی مهم در مغز ترشح بشه. این ماده شیمیایی واکنش مغز به استرس رو خیلی زیاد کنترل میکنه.

 در کل استرس به دو صورت درمان میشه یکی از روش های درمانی رفتار درمانی هست. یعنی شما با مشاورت در مورد استرس صحبت میکنی و مشاور میاد اینده رو برای شما روشن میکنه که ما قراره در آینده این کار ها رو بکنیم. در نتیجه به این صورت استرس شما رو کاهش میده به این دلیل که استرس، ترس از اینده هست.

یکی دیگه از درمان ها دارو درمانی هستش که این دارو ها با تزریق هرمون هایی که در بالا ذکر کردیم باعث کاهش این اختلال میشه که ورزش به صورت طبیعی داره این کار رو انجام میده.

افزایش یادگیری

ورزش باعث بیشتر و شدید تر شدنه پروتئین  BDNF میشه که باعث افزایش قدرت یادگیری و تصمیم گیری و از همه مهم تر یادآوری میشه.

ورزش باعث تولید سلول مغذی جدید می شود که کارایی مغز رو به شدت افزایش میده.

نتیجه گیری

در این مقاله ما به فواید ورزش به صورت خیلی خلاصه پرداختیم. برای آگاهی بیشتر درمورد مقالات مشاوره سایت مشاوره تخصصی تحصیلی آوات را سرچ کنید.

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *