پشت کنکور بمونم یا نه؟پشت کنکور بمونم یا نه؟پشت کنکور بمونم یا نه؟

 پشت کنکور ماندن یکی از تصمیمات داوطلبانی است که از رتبه و نتیجه خود راضی نیستند و یا در انتخاب رشته خود قبول نمیشوند. 

شنیدن جمله” پشت کنکور ماندن” ممکن است بعضی از افراد را نگران یا مضطرب کند. اما ما در این مقاله شما را در مورد این تفکر راهنمایی خواهیم کرد.

مشاوره تحصیلی آوات

پیشنهاد ما

 توصیه مشاورین برتر آوات برای دانش آموزانی که در انتخاب رشته مجاز شده اند این است که حتما فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کنند. درصورتی که در رشته و دانشگاه مورد نظر خود قبول نشدند برای سال آینده تلاش بکنند.

البته پشت کنکور ماندن نیازمند برنامه ریزی هایی است که افراد بتوانند بر اساس این برنامه ریزی ها، در کنکور سال آینده رتبه قبولی مناسبی را کسب کنند. این برنامه ریزی ها شامل مواردی مانند انتخاب هدف، برنامه ریزی برای مطالعه، دوری از حاشیه و گذاشتن زمان کافی برای مطالعه و تست می باشند.

مزایا

 زمان بیشتر: شما زمان بیشتری نسبت به دانش آموزان دوازدهمی دارید و این یک حسن خوب است.

 جبران اشتباهات گذشته: افراد پشت کنکوری بخاطر اینکه تجربه بیشتری دارند و اشتباهات در سال کنکور را می شناسد بنابراین میتواند اشتباهات گذشضته خود را جبران کند.

نگرانی و استرس کمتر: دوازدهمی ها مدرسه و امتحانات مدرسه و بدتر از همه امتحانات نهایی دارند که وقت زیادی از آنها میگیرد. شما این حسن را نسبت به افراد دوازدهمی دارید.

آشنایی با نحوه سوالات کنکور

معایب

کم شدن انگیزه: به علت دور بودن از جو مدرسه و رقبای خود شما انگیزه کمتری نسبت به سال گذشته خواهید داشت.

خستگی و افت انرژی: شما  به علت طولانی بودن مسیر و عدم ارتباط با سایر دوستان  و نبودن انگیزه افت انرژی خواهید داشت.

سربازی: پسران به دلیل خدمت سربازی دارای محدودیت هایی هستند، میتوانند دو کنکور شرکت کنند، اما بعد از آن باید به خدمت سربازی اعزام شوند.

افزایش حساسیت و فشار خانواده

اهمال کاری به امید داشتن زمان زیاد

نکات

  •  با پشت کنکور موندن تو تصمیم می گیری یه سال دیگه درس هایی که یه بار کم و بیش خوندی و شاید بهشون علاقه نداشته باشی رو دوباره تحمل کنی. تصمیم می‌گیری یه سال دیگه سبک زندگی یه کنکوری رو پیش بگیری و خودت رو از خیلی از تفریحات و علایقت دور کنی.این کار شاید اوایل آسون به نظر بیاد ولی با گذشت زمان فرسایشی میشه و خستگی بیشتری رو نسبت به سال قبل احساس می کنی. برای این که از پسش بر بیای نیاز به یه اراده ی قوی داری تا وقتی خسته شدی به عشق هدفت بلند شی و دوباره ادامه بدی.
  • امسال را  نباید با ذهن بازنده یا برنده شروع کنی چون قرار نیست در سال پشت کنکور همه چیز خوب پیش برود. با توجه به افزایش حساسیت خانواده، شک کردن به هدف یا خسته شدن ممکن است روحیه خود را از دست بدهید. پس باید در این سال به نسبت سخت روحیه خودت را حفظ کنی و قوی باشی.
  • شما باید یک روتین و لایف استایل درست برای خود داشته باشید. سال کنکور سال بسیار حساسی است و نیازمند یک لایف استایل درست می باشد. برای مثال:

ساعت خواب خود را تنظیم کنید. بهترین زمان برای خواب از ساعت ۱۱ شب تا ۷ صبح است.

برای تجدید قوا یک چرت بعد از ظهر داشته باشید اما حتما کمتر از یک ساعت باشد.

شما در این سال حساس نباید جا بزنید! چه بسا افرادی که پشت کنکور موندند ولی رتبه آنها از سال قبل بدتر شده است.

نتیجه

حالا که با واقعیت های بیشتری راجع به پشت کنکور موندن آشنا شدید وقتشه تصمیمتون رو بگیرید. به همه ی سختی های مسیرت فکر کن و ببین از پسشون بر میای یا نه. مطمئن شو چیزی که به خاطرش تلاش میکنی ارزش این سختی ها رو داره.

برای اطلاعات و راهنمایی ها یبیشتر میتونید از کلینیک مشاوره تخصصی آوات کمک بگیرید.

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *