استراحت بین درس خواندن

استراحت بین درس خواندن! خستگی در کردن یکی از مهم­ترین عواملی است که ممکن است دانش ­آموزان در حین مطالعه به آن توجه کافی نکنند. همچنین کیفیت مطالعه تان هم افزایش می یابد. در این مقاله ما نکات مهم و تاثیر گذار در این موضوع را خواهیم گفت.

استراحت اصولی

نحوه­ استراحت شما اهمیت دارد. اگر موقع استراحت سرتان را در گوشی فرو می­برید، استراحتتان هیچ کیفیتی ندارد.

در زمان استراحت باید به چشمان خود استراحت دهید نه اینکه آنها را در گوشی و نور آبی فرو کنید. چند بار چشمانتان را باز و بسته کنید یا به یک نقطه­ دور خیره شوید. چند حرکت کششی ساده انجام دهید تا خستگی بدنتان بیرون رود .

تغذیه­ سالم بخورید و راه بروید یا دراز بکشید؛ اما نخوابید.

مشاوره تحصیلی آوات

مطالعه­ پی در پی ممنوع

مطالعه­ بی­ وقفه فقط کیفیت مطالعه­ شما را پایین می­آورد. همچنین این نوع مطالعه خلق شما را پایین می­آورد و در مدت زمان طولانی تمایل شما به درس خواندن کم و کم­تر می­شود.

با این نوع مطالعه دچار فرسودگی تحصیلی می­شوید. پس حتما استراحت­های کوتاهی بین مطالعه ایجاد کنید

مرور موفقیت ­ها در زمان استراحت

در زمان استراحت موفقیت ­های روزانه یا هفتگی خود را مرور کنید. با این کار انگیزه­ی شما افزایش می­یابد. هر موفقیت کوچکی را هم برای خودتان مرور کنید. لزوم این کار این است که هر روز این کار را انجام دهید. با این کار تمایل شما به مطالعه افزایش می­یابد.

استراحت برای هر فردی متفاوت است

هر فردی شیوه­ای برای استراحت کردن و الگویی برای آن دارد. شما نمی­توانید برنامه­ی استراحتی خود را به دوستتان بدهید. چون هر فردی متفاوت است و لازم است همه الگوی استراحتی خود را پیدا کنند و متناسب با شیوه­ی مطالعه و سبک شخصیتی خود برنامه­ریزی کنند.

کلام آخر

شما می­توانید با کمک مشاوران تخصصی مرکز مشاوره آوات برنامه­ متناسب با شیوه­ی مطالعه و تیپ شخصیتیتان داشته باشید که استراحت­های به وقت و به جا برای شما دارد.

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *