افزایش تمرکز و تقویت حافظه

افزایش تمرکز و تقویت حافظه! برای کسب نمرات خوب و موفقیت در آزمون کنکور شما به تمرینات مخصوص تقویت حافظه نیاز دارید. ما در این مقاله به شما تمرینات و نکات مخصوص به تقویت حافظه را می گوییم تا از شر فراموشی دروس در آزمون ها راحت شوید.

مرور کنید

مرور کردن ذهن را باز می­کند و اطلاعاتی که در حافظه­ی کوتاه مدت است را به حافظه­ی بلند مدت می­برد. تکرار و مرور حافظه­ی بلند مدت شما را افزایش می­دهد و باعث می­شود مطالب بهتر در ذهنتان باقی بماند.

سعی کنید فاصله­های منظمی را تنظیم کنید تا دروس خود را مرور کنید. این گونه مطالب بهتر در ذهنتان باقی می­ماند.

مشاوره تحصیلی آوات

خوب و کافی بخوابید

خواب بر بهبود حافظه تاثیر مثبت دارد. هر چقدر بهتر بخوابید بهتر می­توانید مطالب را در ذهن خود نگه دارید. پس برنامه­ی درسی خود را فشرده تنظیم نکنید که نتوانید بخوابید.

برای تنظیم کردن یک برنامه­ی مناسب از یک مشاور متخصص کمک بخواهید. مشاورین آوات می­توانند به شما کمک کنند و برنامه­های مناسب شخصیت و سبک مطالعاتی شما برایتان تنظیم کنند تا به خوابتان لطمه نزند.

روش مطالعه­ خود را تغییر دهید

هر روشی که دارید، برای بهتر شدن حافظه­تان آن را تغییر دهید. از یک روش دیگر استفاده کنید. درست است که ذهن عاشق روتین است. اما گاهی باید تغییر ایجاد کرد. فضای مطالعاتی خود را عوض کنید یا ساعتی که درس می­خوانید را تغییر دهید. تغییر در بهبود عملکرد حافظه تاثیر به سزایی دارد.

کلام آخر

حافظه مانند خمیری است که می­توانید به آن شکل دهید. می­توانید آن را کش دهید و افزایش دهید تا مطالب بهتر در ذهنتان بماند. اگر از حافظه­تان استفاده نکنید کاهش می­یابد و باعث آزار شما می­شود. از روش­های بالا استفاده کنید تا حافظه­تان تقویت شود و مطالب به خوبی در ذهنتان باقی بماند.

 

 

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *