الگوهای استراحت بین مطالعه

الگوهای استراحت بین مطالعه! ما برای استراحت کردن چند الگو داریم. هر فردی متناسب با ویژگی­های شخصیتی خود باید یکی از این الگوها را انتخاب کند. یک الگوی استراحت مطلق برای همه وجود ندارد. چون افراد با یکدیگر متفاوت هستند.

الگوهای استراحتی به شرح زیر است:

الگوی ۶۰ به ۱۰

در این الگو بعد از هر ۶۰ دقیقه باید ۱۰ دقیقه استراحت کنید. استراحت شما استراحت کیفیت و اصولی باشد تا نتیجه­ی مطلوب را ببینید.

الگوی ۱۲۰ به ۱۵

بعد از ۲ ساعت درس خواندن، یک ربع با کیفیت و اصولی استراحت کنید و بعد دوباره ۲ ساعت درس بخوانید.

مشاوره تحصیلی آوات

بعد از ۴ الی ۵ ساعت مطالعه با استراحت

از ۴ الی ۵ ساعت به بعد دچار رخوت و سستی می­شوید حتی اگر استراحت­ های کوتاه داشته باشید. این زمان را به ناهار و شام و عصرانه اختصاص دهید. ۱ ساعت یا ۴۵ دقیقه استراحت کنید. در این زمان علاوه بر ناهار و شام می­توانید به حمام بروید یا ۱۰ دقیقه بخوابید.

بیشتر از ۱۵ دقیقه سعی کنید نخوابید. چون شما را کسل می­کند و حس درس خواندن را از شما می­گیرد.

استراحت­های یک ساعته را بسته به برنامه­ خود ۳ بار در روز داشته باشید.

کلام آخر

مشاوران کلینیک تحصیلی آوات می­توانند روش اصولی استراحت کردن را به شما بیاموزند. شما می­توانید با کمک آنها برنامه­ای متناسب با شیوه­ی مطالعه و تیپ شخصیتیتان داشته باشید که استراحت­های به وقت و به جا برای شما دارد.

برنامه­های مشاوران تحصیلی کلینیک دکتر سرای زاده با شخصیت شما کاملا مطابقت دارد و به شما کمک می­کند به شیوه­ای درس بخوانید و استراحت کنید که مناسب شما است. پس با آوات تماس بگیرید و برنامه­ی مناسب خودتان را دریافت کنید.  

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *