روش مطالعه KWL

روش مطالعه KWL یکی از روش های موثر و جذاب برای یادگیری مطالب درسی است. این روش به شما کمک می کند تا از دانش پیشین خود استفاده کنید، هدفی برای مطالعه تعیین کنید و از یادگیری خود ارزیابی کنید. این روش از سه مرحله تشکیل شده است:

K:

 مخفف کلمه Know یا دانستن است. در این مرحله شما باید به موضوعی که قصد مطالعه آن را دارید فکر کنید و آنچه که از قبل درباره آن می دانید را یادداشت کنید. این کار به شما کمک می کند تا دانش پیشین خود را فعال کنید و با مطالب جدید ارتباط برقرار کنید.

مشاوره تحصیلی آوات

W:

: مخفف کلمه Want یا خواستن است. در این مرحله شما باید به موضوع مطالعه خود سوالاتی بپرسید و بنویسید که چه چیزهایی را می خواهید از آن بیاموزید. این کار به شما کمک می کند تا هدفی برای مطالعه خود تعریف کنید و محتوای مطالعه را بررسی کنید.

L:

 مخفف کلمه Learn یا یادگیری است. در این مرحله شما باید مطالعه خود را انجام دهید و سپس بررسی کنید که چه چیزهایی را یاد گرفته اید و چه چیزهایی را نیاز دارید بیشتر مطالعه کنید. این کار به شما کمک می کند تا از یادگیری خود ارزیابی کنید و نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید.

روش مطالعه KWL یک روش ساده و کارآمد برای افزایش تمرکز، درک و حافظه شماست. شما می توانید از این روش برای مطالعه هر نوع متنی استفاده کنید.

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *