تقویت حافظه و افزایش تمرکز

تقویت حافظه و افزایش تمرکز! برای کسب نمرات خوب و موفقیت در آزمون کنکور شما به تمرینات مخصوص تقویت حافظه نیاز دارید. ما در این مقاله به شما تمرینات و نکات مخصوص به تقویت حافظه را می گوییم تا از شر فراموشی دروس در آزمون ها راحت شوید.

دسته بندی کنید

مطالبی که مطالعه می­کنید را دسته بندی کنید. آنها را مرتب و منظم در دفترچه­ای بنویسید تا بهتر در ذهنتان بماند.

برای مرور کردن نیز سراغ همان دفترچه بروید. دسته بندی کردن مطالب به شما کمک می­کند که همه چیز را در دسته و بخش مخصوص به خودش به یاد آورید. از خودکارها و مدادها و هایلایترهای رنگی استفاده کنید.

نقشه ذهنی بکشید و تصویرسازی کنید

در ذهنتان برای مطالبی که می­خوانید تصویرسازی کنید. نقشه­ی ذهنی بکشید. در نقشه­ی ذهنی از ماژیک­ها و خودکارهای رنگی استفاده کنید. نقشه­ی ذهنی را در برگه­ای جداگانه بکشید. تصویرسازی را می­توانید در حاشیه­ی کتاب انجام دهید. اگر نقاشی­تان خوب نیست در ذهنتان آنها را تصور کنید.

با صدای بلند مطالب را برای خودتان توضیح دهید

با این کار حس شنوایی شما نیز درگیر می­شود و حافظه­ی شما به طرز چشم­گیری تقویت می­شود. پس حتما با صدای بلند برای خودتان مطالب را توضیح دهید. لازم نیست بند بند مطالب کتاب را حفظ کنید. برداشت خودتتان را توضیح دهید و با صدای بلند آنها را بگویید.

اگر می­توانید آنها را برای کسی توضیح دهید تا فرد مقابل اشکالات شما را بگوید.

مشاوره تحصیلی آوات

روی تمرکز خود کار کنید

دقت و تمرکز از بخش­های اصلی حافظه هستند. وارد شدن اطلاعات از حافظه­ی کوتاه مدت به بلند مدت، توجه و تمرکز است. پس شرایط مناسبی برای درس خواندن فراهم کنید.

از مکان­هایی که محرک­های محیطی زیادی دارد دوری کنید. به یک اتاق خلوت و ساکت بروید. اتاق خودتان با کتاب­خانه بهترین جا برای درس خواندن است.

به مرور درس بخوانید

هیچ وقت نمی­توانید کل یک کتاب را یک شبه بخوانید و فردا سر جلسه­ی امتحان آنها را به یاد آورید. به مرور مطالعه کنید و شب امتحان فقط مرور کنید. این گونه مطالب بهتر در ذهن شما می­ماند.

به مرور درس خواندن به شما کمک می­کند که به مطالعه عادت کنید و ذهنتان برای مطالعه آماده باشد. یکی از بهترین راه­های افزایش و تقویت ذهن مطالعه­ی روزانه است. هر روز درس بخوانید تا باهوش­تر شوید.

کلام آخر

حافظه مانند خمیری است که می­توانید به آن شکل دهید. می­توانید آن را کش دهید و افزایش دهید تا مطالب بهتر در ذهنتان بماند. اگر از حافظه­تان استفاده نکنید کاهش می­یابد و باعث آزار شما می­شود. از روش­های بالا استفاده کنید تا حافظه­تان تقویت شود و مطالب به خوبی در ذهنتان باقی بماند.

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *