نشست رئیس سازمان سنجش با عوامل برگزاری آزمون سراسری در استان فارس

حرکت و عزم ملی موجب سلامت کامل آزمون سراسری شد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره‌ی آزمون سراسری روز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه در نشست با عوامل اجرایی و حفاظتی برگزاری نوبت دوم کنکور سراسری در استان فارس تأکید کرد:

نوبت اول کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ با عزم ملی و تمهیدات صحیح با سلامت کامل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر عبدالرسول پورعباس در این نشست با اشاره به تاریخچه برگزاری کنکور گفت: در دوره‌ای همه فرایندهای برگزاری کنکور سراسری در کشور از مرحله ثبت نام، دریافت کارت، انتخاب رشته و… به صورت دستی و کاغذی انجام می‌شد. اما با تغییرات انجام شد هم اکنون به جز مرحله برگزاری آزمون همه فرایند الکترونیکی است.

بنر آوات

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در تشریح فرایند تولید دفترچه‌های آزمون، گفت:

دفترچه سؤالات تحت شرایط پیچیده و خاص و قرنطینه کامل تهیه می‌شود و ارتباط قرنطینه با خارج به کلی بسته و قطع است. سؤالات با مکانیزم پیچیده‌ای حمل شده و در زمان مقرر در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به مشکلات برگزاری کنکور به صورت کاغذی در سال‌های اخیر، گفت:

تقلب‌ها از نگاه به چپ و راست به شبکه‌های سازماندهی شده و ابزارهای جاسوسی تغییر کرده است و این شبکه‌ها با القای دروغین به دست آوردن سؤالات در پی کلاهبرداری و کسب درآمدهای کلان نامشروع هستند. ولیکن با تمهیدات پیش بینی شده و با یک حرکت و عزم ملی این اقدامات به هیچ عنوان مؤثر نبود و نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ نیز در سلامت کامل و بدون هرگونه شبهه‌ای برگزار شد و بررسی‌های فنی نیز این موضوع را به اثبات رساند.

 رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد:

از سال آینده روش کار و برخی ساز و کارها تغییر خواهد کرد. همچنین برای هر فرد نیز پوشه‌ای (پروفایل) در نظر گرفت و همه سوابق کنکور برای همیشه در این پوشه الکترونیکی نگهداری و در دسترس داوطلبان است و از اخذ مجدد اطلاعات جلوگیری می‌شود.

دکتر پورعباس با تأکید بر ضرورت برگزاری آزمون‌های هوشمند بدون کاغذ، گفت:

با برگزاری هوشمند آزمون عوامل اجرایی نیز هوشمند شده و هزینه نیز منطقی خواهد شد. هم‌اکنون در مرحله آزمایش و گذار هستیم و امیدواریم با تقویت زیرساخت‌ها امکان برگزاری آزمون‌های هوشمند بدون کاغذ فراهم شود.

مشاوره تحصیلی آوات

در این نشست  نیز از ۴ دهه  فعالیت آقای محمد برومند حقیقی به عنوان مسئول برگزاری کنکور سراسری استان فارس تجلیل شد.

برای اینکه از اخبار جا نمونی خبر نشست نمایندگان در حوزه‌های آزمون سراسری رو مطالعه کن.

 

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *