مزایا و معایب کلاس کنکوری

کلاس های کنکوری آنلاین یکی از بهترین راه ها برای دانش آموز در شهر های مختلف برای تحصیل در دوران کنکور است. ما در این مقاله به مزایا و معایب این گونه کلاس ها و نکات حائز اهمیت میپردازیم.

مزایا و معایب

کلاس های آنلاین یا مجازی، روشی از آموزش است که در آن افراد می توانند از طریق اینترنت و بدون حضور فیزیکی در کلاس، به مطالب آموزشی دسترسی پیدا کنند. این روش دارای مزایا و معایب مختلفی است که در ادامه به طور خلاصه توضیح می دهیم:

مزایای کلاس های آنلاین:

کاهش هدر رفتن وقت : افراد می توانند در هر زمان و مکانی که خود را راحت می دانند، در کلاس های آنلاین شرکت کنند و بر اساس سرعت و سطح خود مطالب را یاد بگیرند. این امر به افرادی که تعهدات شخصی یا مشغله های زیادی دارند، کمک می کند.

– صرفه جویی در زمان و هزینه: افراد نیازی ندارند که برای رفت و آمد به کلاس، هزینه و زمانی را صرف کنند. همچنین هزینه های مربوط به چاپ جزوه، خرید کتاب، اجاره مکان و تهیه تجهیزات کاهش می یابد.

– دسترسی آسان تر به منابع آموزشی: افراد می توانند به راحتی به منابع آموزشی مختلفی مانند فیلم ها، صوت ها، اسلاید ها، کتاب ها و مقالات دسترسی پیدا کنند و آن ها را در هر زمانی مرور یا دانلود کنند².

– ارتباط گیری با همکلاسی ها و استادان: افراد می توانند از طریق چت، میکروفون، وب کم، ایمیل و شبکه های اجتماعی با همکلاسی ها و استادان خود در ارتباط باشند و سوالات و نظرات خود را مطرح کنند.

– استفاده از ابزارهای ترکیبی برای آموزش: افراد می توانند از ابزارهای مختلفی مانند تست ها، بازی ها، نمودارها، انیمیشن ها، نقشه ها و غیره برای یادگیری بهتر و جذاب تر استفاده کنند.

مشاوره تحصیلی آوات

معایب کلاس های آنلاین:

– کاهش انگیزه و ارتباط: افراد ممکن است در کلاس های آنلاین احساس تنهایی، خستگی، سردرگمی یا بی توجهی کنند و انگیزه یادگیری خود را از دست بدهند. همچنین ارتباط چهره به چهره با همکلاسی ها و استادان کمتر می شود و این می تواند روی روابط انسانی و فرهنگی تأثیر منفی بگذارد.

– قطع و وصل شدن اینترنت و نیاز شدید به آن: افراد برای شرکت در کلاس های آنلاین به اینترنت پرسرعت و پایدار نیاز دارند و اگر اینترنت قطع شود یا کیفیت آن پایین باشد، ممکن است از کلاس جا بیافتند یا مطالب را به درستی دریافت نکنند. همچنین افراد باید دستگاه های الکترونیکی مانند کامپیوتر، تبلت یا موبایل را تهیه و نگهداری کنند.

– ناتوانی در کنترل فراگیران: افراد ممکن است در کلاس های آنلاین از انجام وظایف، حضور در کلاس، شرکت در گروه ها و ارزیابی ها فرار کنند و استادان نتوانند به راحتی عملکرد و پیشرفت آن ها را کنترل و ارزیابی کنند. همچنین افراد ممکن است از منابع غیرمجاز یا تقلب برای پاسخ دادن به سوالات استفاده کنند.

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *