تکنیک TT

 تکنیک TT تکنیکی عالی برای عمیق خوانی و درک و فهم مطلب است. مهم ترین دغدغه هر کنکوری عمیق خوانی و فهم مطلب هست. هر دانش آموزی دوست داره مطلبی رو که خونده، به طور عمیق بتونه بعدا توی آزمون ها ازش استفاده بکنه. قبلا تکنیک مطالعه معکوس رو به شما گفتیم. امروز در این مقاله قراره تکنیک TRUST TICK  (تکنیک اعتماد) رو بهتون توضیح بدیم.

تکنیک های درس خواندن

تکنیک های درس خواندن یکی سوالات مشترک اکثر دانش آموزان است. درس خواندن و مطالعه کردن جزء کار هایی است که در زمان مدرسه و دانشگاه باید انجام بدید.  اگر بتوانید این کارها را با دقت و کیفیت انجام دهید، به مرور زمان به آن عادت می کنید و خواهید دید که کار سختی نیست و فقط به صبر و تمرین نیاز دارد.

این تکنیک به درد چه افرادی میخوره؟

این تکنیک برای دانش آموزان المپیادی و کسانی که میخواهند از روزشون تمام استفاده رو بکنند یا وقت کمی برای درس خواندن دارند گفته میشه.

 همچنین این تکنیک برای افرادی که رشد تراز میخواهند توصیه میشه.

مشاوره تحصیلی آوات

توضیحات

شما زمانی که هر درسی رو که میخواهید بخونید به طور مثال: زیست، شیمی، فلسفه، ادبیات و ریاضی یک برگه آچهار کنار دستتون بگذارید.

کتاب رو که میخونید فکر کنید یک معلم هستید و وظیفه دارید از اون مطلب سوال طرح کنید. سعی کنید سوالات چالشی طرح کنید و روی برگه یادداشت کنید. حواستون باشه فقط سوال هارو روی برگه بنویسید.مثلا ۵ سوال از زیست، درس بعدی فیزیک و سپس شیمی یا هردرس دیگری.

آخر شب شما شروع میکنید سوال هارو جواب دادن و هر سوالی رو که بلد بودید کنارش یه تیک میزارید که همون TRUST TICK هست.

مثلا شما ۱۰ تا سوال دارید که جواب هشت تا از اونها رو بلدید که میشه هشتاد درصد که یعنی از صدرصد روزتون هشتاد درصد استفاده کردید.

آخر شب که واسه مشاورت گزارش میدی،  TTرو هشتاد درصد مینویسی. این به معنی هست که من از مطالبی که امروز خوندم هشتاد درصد بازدهی داشتم.

و دانش آموزی که درصدش به زیر ۶۰ درصد میرسه، باید متوجه باشه که از روزش استفاده کافی نکرده، یا عدم تمرکز و پرش حواس داشته که فقط مطلب رو روخوانی کرده و درست و عمیق مطلب رو یاد نگرفته و نفهمیده. اما کسانی که بالای ۸۰ درصد رو میگیرند باید خوشحال باشند که از روزشون خوب استفاده کردند.

نکته خیلی مهم

باید حواست باشه که خوندن مطلب توی همون روز  برای حافظه کوتاه مدته! تو همون روز مطلب رو خوندی و شب داری ازش سوال میپرسی و باید حواست جمع باشه که این مطالب باید وارد حافظه بلند مدتت بکنی.

 پس شما هرروز باید این تکنیک رو استفاده کنی.و آخر هفته یعنی جمعه شما تقریبا باید شش تا برگه آچهار داشته باشی .

یه آزمون کوچیک از این برگه ها از خودت میگیری، یعنی شروع میکنی همون سوالارو مثلا جمعه از خودت میپرسی و باز درصد میگیری.

میبینی که مثلا ۱۰۰ تا سوال بوده و از این ۱۰۰ تا سوال تو هشتاد تا رو تونستی درست جواب بدی یعنی تو توی اون هفته هشتاد درصد مطالعه مفیدی داشتی و به مشاورت اعلام میکنی که  TTاین هفته هشتاد درصد بوده.

 همچنین دوباره اگر زیر ۶۰ درصد بود باید حواست رو جمع کنی که مطالعت مفید نیست.

نتیجه گیری

این روش یه روش تلفیقی از کلمات کلیدی و مهندسی معکوس بود. این تکنیک رو اجرا بکنید و متوجه معجزه ای که درون این تکنیک هست میشوید! موفق باشید.

 

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *