روش مدیریت زمان

روش مدیریت زمان یکی از مهم ترین و کاربردی ترینها برای درس خواندن هستند. شما با آشنایی با این تکنیک ها میتوانید خود را به بالاترین سطح از بازدهی برسید. با ما در این مقاله همراه باشید تا یکی از این تکنیک ها را برای شما توضیح دهیم.

روش زمان های نقصانی

برخی دانش اموزان ، روش زمان های نقصانی را به صورت ناقص اجرا می کنند. آن ها سوال ها را یک به یک مطالعه می کنند و به همه ی سوال ها چه ساده باشد و چه دشوار پاسخ می دهند و سوال های پایانی درس را رها می کنند و به سراغ درس بعدی می روند .

در واقع بدون اجرای روش ضربدر و منفی ، روش زمن های نقصانی را اجرا می کنند . نتیجه این است که در نوبت اول زمان خود را فقط صرف سوال های ساده تر نکرده اند.

برای مدیریت زمان باید هر دو روش را اجرا کنید. اجرای یکی بدون اجرای دیگری ناقص است .

در اجرای روش زمان های نقصانی مشکل دیگری هم وجود دارد. بعضی دانش آموزان زمان ذخیره شده برای هر درس را بلافاصله صرف همان درس می کنند.بهتر این است که زمان های ذخیره شده برای همه ی درس ها را یک جا و در پایان آزمون صرف درس هایی کنید که برای شما موثرتر و مهم تر هستند.

 تشخیص این که کدام درس ها و کدام سوال ها برایتان اولویت بیشتری دارند یک مهارت دیگر است.

ممکن است یک درس برای شما اولویت بیشتری داشته باشد و برای دیگران درس های دیگر .

مشاوره تحصیلی آوات

 اهمیت برنامه ریزی

داوطلبان باید علاوه بر برنامه ریزی صحیح برای مطالعه مطالب به شیوه های مدیریت زمان نیز بپردازند.

با توجه به حذف سوالات عمومی از کنکور سراسری سال جاری و حجم گسترده سوالات اختصاصی، زمان پاسخگویی به سوالات محدود می باشد.

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *