قرص ریتالین

قرص ریتالین باعث افزایش تمرکز در ذهن می شود. مصرف این قرص در بین دانش آموزان بسیار شایع هست. با ما در این مقاله همراه باشید تا درباره این قرص معروف آگاهی پیدا کنیم.

مقدمه

نحوه کار این قرص به این صورت هست که روی عواملی که مسئول تمرکز و دقت هستند تاثیر بگذارد  و افراد به افزایش تمرکز برسند.

اما از یک زمانی دیده میشد که در داروخانه ها این دارو بدون نسخه پزشک به افراد داده میشد.و مصرف این دارو در زمان امتحانات به بالاترین حد خودش رسید.

دانشجویان و دانش آموزان این دارو را برای افزایش تمرکز هنگام درس خواندن مصرف میکردند و واقعا در اوایل مصرف هم تمرکزشون به شدت بالا میرفت.

اما چیزی که ازش بی خبر بودند عوارض جدی و خطرناک این قرص بود.

مشاوره تحصیلی آوات

عوارض

شاید براتون جالب باشه که مصرف ریتالین شاید همونقدر اعتیاد آور باشه که مواد مخدر هایی مثل کوکائین یا شیشه اعتیاد آور هست. شما در بدن خود یک سری ژن هایی دارید که غیر فعال هستند. با مصرف دارو روانگردان یا مخدر های دیگه این ژن های غیرفعال را فعال میکنید. یک سری از ژن هایی که در زمان مصرف فعال شده اند مانند ژن بیماری هایی مثل صرع، بیماری های قلبی یا روانی بوده است.یعنی شما با یکبار مصرف ریتالین ممکن است مبتلا به صرع یا بیماری های روانی می شوید.

 همچنین این قرص عوارض دیگری مثل بی خوابی،  استرس، سردرد یا معده درد هم دارد.

مصرف این دارو

اگر قصد مصرف این قرص را دارید حتما باید زیر نظر پزشک صورت بگیرد.

 پزشک وظیفه این را دارد که مصرف این قرص را با توجه به شرایط و ویژگی های بدن شما شما بسنجد و مثدار استفاده را به شما پیشنهاد بدهد.

اما اگر تمرکز شما پایین هست چیکار باید بکنید؟

می توانید از دوستان درسخوان یا درحال پیشرفت بپرسید و ازشون درباره افزایش تمرکز کمک بگیرید.

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *