تکنیک ضربدر و منفی

 تکنیک ضربدر منفی یکی از تکنیک‌های مدیریت زمان در جلسه‌ی آزمون است. هدف اصلی این تکنیک این است که شما بتوانید در اولویت اول و در بهترین زمان به تمامی سوالاتی که بلد هستید پاسخ دهید.

انواع سوالات

 شما زمانی که سوالات را میخوانید با سه نوع سوال رو به رو میشوید:

سوالاتی که بلدید

سوال هایی که پاسخ آن  هارا میدانید و میتوانید آنها را حل کنید، و در زمان تعیین شده یا حتی کمتر به آن سوال پاسخ دهید.

در این زمان شما به این نوع سوالات حتما پاسخ دهید و سپس به سمت سوالات بعدی بروید.

سوالاتی که تسلط کم دارید

سوال هایی که شما تا حدودی آنها را بلد هستید اما هنوز به تسلط کافی بر آن موضوع نرسیده اید و ممکن است حل سوال از زمان مقرر شده بیشتر طول بکشد. این نوع سوالات، سوالات وقت گیری هستند.

در این زمان نکته حائز اهمیت این است که این نوع سوالات را سریع تشخیص دهید و ضربدر در کنار آنها بزنید. سپس از سوال بگذرید تا اگر زمان اضافه در پایان آزمون به دست آورد اید پاسخ آن را بدهید.

لازمه تشخیص این نوع سوالات حل سوالات تستی و تشریحی کافی در خانه می باشد.

مشاوره تحصیلی آوات

سوالات سخت و چالشی

سوال هایی که اصلا آنها را بلد نیستید و تسلط ندارید. در مواجهه با این سوالات کنار سوال علامت منفی بزنید و یه سراغ سوال بعدی بروید.

 پس از آنکه مطمعن شدید به سوالاتی که جواب آنها را بلدید پاسخ داده اید، در اولویت دوم به سراغ سوال هایی که در کنار آنها ضربدر زده اید بروید و سعی در حل آنها بکنید.

در صورتی که باز هم وقت اضافه آوردید به سمت سوالاتی که کنار آنها علامت منفی دارد بروید.

البته باید حواستان به نمره منفی باشد. سعی کنید خیلی روی این سوالات تمرکز نکنید و نیاز نیست به تمام سوالات پاسخ دهید.

اگه اولش سوالات سخت یا چالشی یا شک دار رو حل کنید از زمانتون میره و ممکنه سوالاتی که بلد باشید رو از دست بدید. یا شاید اونها رو بدون تمرکز حل کنید و اشتباه بشه.

سوالات شک دار

سوالات شک دار هم ممکنه شما دو تا از گزینه هارو رد کردید و بین دو گزینه دیگه گیج شده باشید و شک داشته باشید. و هرکاری هم میکنید نمیتونید تصمیم بگیرید. شما از این سوالات عبور کنید و اگر آخر زمان اضافه آوردید برید سراغ این جور سوالات.

در این زمان وقتی درس فرق کرده ذهنتون اون قفل رو باز کرده و حالا میتونید بین اون دوتا گزینه انتخاب کنید و گزینه درست رو تشخیص بدید.

اگر در پایان زمان اضافه آوردید اولویت اولتون باید سوالات شک دار باشه و سپس سوالات با تسلط کم و بعد سوالات سخت و وقت گیر.

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *