رشته های هنرستان گروه بازرگانی

هنرستان ها مدارسی هستند که برای آموزش دروس به صورت عملی، تربیت نیروی کار متخصص و آماده ورود به بازار کار و … زیر نظر وزارت آموزش و پرورش تاسیس شده اند. مدت تحصیل در این مدارس ۳ سال است و دانش آموزان می توانند جهت تحصیل در رشته های تحصیلی هنرستان ها در دو گروه رشته های کار و دانش و همین طور رشته های فنی حرفه ای اقدام کنند.

نکته مهمی که در مورد تحصیل در مدارس هنرستان باید بدانید این است که این مدارس محل تحصیل دانش آموزان پایه ضعیف نیست و بسیاری از این دانش آموزان واقعا با استعداد بوده و مهارت بسیاری در کار های فنی و عملی دارند. تنها به دلیل اینکه زمینه علاقه مندی این افراد به مباحث تئوری نیست، نباید آن ها را دانش آموزان ضعیف در نظر گرفت. 

در سال های اخیر با توجه به اینکه بازار کار رشته های تحصیلی هنرستان در ایران رونق یافته است، دانش آموزان بسیاری این مدارس را برای تحصیل خود انتخاب می کنند. با افزایش تعداد دانش آموزان متقاضی، به مرور تعداد افراد ماهر و متخصص در صنایع مختلف نیز بیشتر خواهد شد. 

معرفی رشته های تحصیلی هنرستان در گروه کار و دانش

هنرستان های کار و دانش برای آموزش و تربیت نیروی کاردان ایجاد شده است. در این هنرستان ها دانش آموزان بعد از گذشت دوسال مدرک دیپلم خود را اخذ میکنند. .هدف اصلی از ایجاد و راه اندازی این رشته های تحصیلی یاد دهی انواع فنون و مهارت های لازم به دانش آموزان برای تقویت استعدادها و توانایی های آن هاست.

رشته های تحصیلی در کار و دانش به سه دسته هنر، صنعت، کشاورزی و خدمات تقسیم می شوند. ما در این مقاله به معرفی رشته های گروه بازرگانی و تاسیسات میپردازیم.

مشاوره تحصیلی آوات

رشته های تحصیلی هنرستان های کار و دانش گروه بازرگانی و امور اداری

امور اداری

حسابداری

بورس و اوراق بهادار     

حسابداری مالی

تاسیسات

تاسیسهای بهداشتی ساختمان 

تاسیس گرمایشی

تاسیس گاز رسانی ساختمان

تاسیسات سرمایشی

تاسیسات مستقل ساختمان های  مسکونی

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *