کارنامه کنکور ۱۴۰۲ 

کارنامه کنکور ۱۴۰۲ در دو مرحله اعلام خواهد شد. به نظر می رسد سازمان سنجش قصد دارد. در پایان این هفته ابتدا نمرات خام را (مشابه کنکور دی) اعلام کند. سپس به داوطلبان فرصت دهد در صورت شرکت در دو گروه آزمایشی اصلی متمایز در کنکور دی و تیر یکی از این دو کنکور را مبنای انتخاب رشته قرار دهند.

با توجه به گفته سازمان سنجش نتیجه آن گروه آزمایشی اصلی موثر واقع خواهد شد که نتیجه بهتری برای داوطلب داشته باشد.

سپس کارنامه نهایی شامل نمره کل آمون اختصاصی هر دو نوبت، نمره کل سابقه تحصیلی و نمره کل نهایی، رتبه در سهمیه و رتبه کشوری منتشر خواهد شد با فاصله چند روزه انتخاب رشته آغاز می گردد. از هفته سوم شهریور ماه نیز باید منتظر اعلام نتایج نهایی باشیم.

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۲

نتیجه اولیه کنکور قرار است تا پایان این هفته اعلام شود.

همپنین نتیجه نهایی داوطلبان آزمون سراسری اواخر شهریور الی اول مهر ماه اعلام خواهد شد.

پی نوشت: متاسفانه این خبر اصلا خوب نیست چرا که خیلی از داوطلبان، کنکور و امتحانات نهایی خوبی را پشت سر نگذاشته اند . اگر نتیجه مطلوب خود را کسب نکنند لازم است که خیلی خوب خود را برای کنکور بعدی و ترمیم نمرات آماده کنند که با تاخیر اعلام نتایج این داوطلبان زمان بسیار زیاد و مهمی را از دست خواهند داد.

نحوه مشاهده کارنامه

  1. .ورود به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org
  2. انتخاب گزینه سراسری از منوی سمت راست
  3. کلیک روی گزینه کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری ۱۴۰۲
  4. .وارد کردن اطلاعات خواسته شده
  5. دریافت کارنامه اولیه

برای وارد کردن  اطلاعات خواسته شده می توانید از یکی از سه روش زیر استفاده کنید:

  1. شماره پرونده + شماره شناسنامه + سال تولد
  2. شماره داوطلبی + شماره شناسنامه + سال تولد
  3. علاوه بر روش هایی که پیش تر به آن اشاره شد، داوطلبان می توانند با ارائه شماره کارت ملی خود نسبت به دریافت و مشاهده کارنامه کنکور ۱۴۰۲ با کد ملی اقدام نمایند. در این روش تنها کاری که داوطلبان لازم است انجام دهند، این است که در زمان اعلام نتایج کارنامه سبز کنکور، به صفحه خود وارد شده و کد ملی خود را وارد نمایند. در این صورت می توانند با داشتن کد ملی  شماره پرونده و داوطلبی را دریافت کنند. برای دریافت کارنامه از آن استفاده نمایند.

کارنامه سبز:

کارنامه سبز کنکور با نام های دیگری مانند کارنامه نهایی کنکور و یا کارنامه محرمانه کنکور شناخته می شود. این کارنامه معمولا یک هفته بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش قرار میگیرد. کارنامه سبز کنکور به عبارتی همان فرم انتخاب رشته شما می باشد.باید فرم را در زمان انتخاب رشته به ترتیب اولویت ها، آن را تکمیل کرده اید. با این تفاوت که در این کارنامه تمام اولویت های شما توسط سازمان سنجش بررسی شده و رتبه شما با رتبه آخرین نفر پذیرفته شده در کد رشته محل های انتخابی شما مقایسه شده است. پس به طور کلی می توان گفت کارنامه محرمانه یا همان کارنامه سبز کنکور با هدف آگاهی داوطلبان از قبولی های دیگر خود در انتخاب هایشان صادر می شود.

 

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *