نقاشی

رشته‌ی نقاشی فضایی ایجاد می‌کند که هر دانشجوی خلاقی خود را در نتیجه‌ی آفرینندگی درمی‌یابد. دانشجو متناسب با توان، سلیقه، دانش و ذهنیت خود می‌تواند دنیایی خلق کند. رشته‌ی مذکور به آموزش سبک‌های برجسته‌ی نقاشی معاصر ایران و جهان می‌پردازد. در کنار آن دانشجو دروسی مثل طراحی، اطلاعات و مبانی هنرهای تجسمی را فرا می‌گیرد.

یک دانشجو طی چهار سال یاد می‌گیرد چگونه نگاه کند، تحلیل کند، و آنچه که یاد گرفته است را در سطوح مختلف به اجرا بگذارد. اگر کسی قریحه و ذوق نداشته باشد، نمی‌تواند در این رشته موفق شود. چون این رشته بر پایه‌ی ذوق و علاقه و قریحه‌ی فرد بنا شده است.

بنر تبلیغاتی آوات

دروس پایه

مبانی هنرهای تجسمی، کارگاه طراحی پایه، کارگاه عکاسی پایه، هندسه مناظر و مرایا، کارگاه چاپ دستی، حجم سازی، تجزیه و تحلیل و نقد آثار هنرهای تجسمی، هنر و تمدن اسلامی، آشنایی با هنر در تاریخ

 

دروس اصلی

کارگاه طراحی، نقاشی دیورای، کارگاه نقاشی دیواری، کارگاه نقاشی، تاریخ عمومی، تجزیه و تحلیل و نقد آثار

دروس تخصصی

کارگاه طراحی، کارگاه نقاشی، مرمت آثار، طرح عملی جامع، طرح و رساله‌ی نهایی

 

مشاوره تحصیلی آوات

توانایی‌های لازم

دانشجوی رشته‌ی مورد نظر باید دارای روحیه‌ی لطیفی باشد و جور دیگری به دنیا نگاه کند تا بتواند در این رشته موفق شود. آزمون دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به صورت نیمه تمرکز در یک آزمون عملی برگزار می‌شود تا بهترین و توانمندترین دانشجویان وارد دانشگاه شوند. هنرمند نقاش یعنی فرد باید خلاق و آفریننده باشد. او لازم است بایدها و نبایدها را کنار بگذارد و خلق کند. دانشجو نباید دارای چهارچوب و راه مشخصی باشد. نقاشی یک هنر آزاد و رها است و دانشجو باید توانایی کنار آمدن با این موضوع را داشته باشد.

موقعیت شغلی در ایران

فارغ‌التحصیلان نباید انتظار داشته باشند که صرف نقاشی به درآمد برسند. در کنار برگزاری گالری‌ها و نمایشگاه‌ها باید تدریس نیز بکند. فارغ‌التحصیلان می‌توانند در مراکز آموزشی و فرهنگ‌سراها به تدریس بپردازند. همچنین مطبوعات، انتشارات‌ها، صدا و سیما، سازمان میراث فرهنگی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فارغ‌التحصیلان نقاشی را جذب می‌کند.

برای انتخاب رشته‌ی مورد نظر از مشاورین آوات وقت مشاوره بگیرید. مشاورین آوات رشته‌ای متناسب با علاقه‌تان و بازار کار مناسب برای شما انتخاب می‌کنند. مشاورین آوات بهترین راهنما برای شما هستند. 

برای آشنایی با رشته‌ی عکاسی کلیک کنید.

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *