نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ اعلام شد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه آزمون ورودی دوره‌های آزمون کارشناسی ارشد نامتمرکز سال ۱۴۰۲ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، دکترعبدالرسول پورعباس با اعلام این خبر گفت:

پس از اعلام نتایج اولیه، دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی این آزمون که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها است. از روز چهارشنبه مورخ ۱۰ خرداد در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش قابل دریافت است. داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌ی نهایی از روز پنج شنبه مورخ ۱۱ خرداد تا ساعت ۲۴ روز سه‌شنبه ۱۶ خرداد می‌توانند با مراجعه به سایت این سازمان به نشانی www.sanjesh.org و مطالعه دقیق دفترچه راهنما اقدام به انتخاب رشته‌ی نهایی کنند.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود:

آن دسته از متقاضیان علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، پس از اعلام نتیجه اولیه آزمون و دریافت کارنامه، برای اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته از ۱۱ خرداد به درگاه اطلاع‌رسانی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کنند.
وی با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در اسفند ماه سال گذشته، گفت:

در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ تعداد ۴۷۱ هزار و ۵۲۸ نفر شرکت کرده‌اند. از این تعداد ۲۵۵ هزار نفر زن و ۲۱۶ هزار و ۵۲۸ نفر مرد هستند که در ۶ گروه آزمایشی و ۱۳۴ کدرشته به رقابت پرداختند.
پور عباس در پایان تأکید کرد:

داوطلبان برای کسب اطلاعات لازم در خصوص نحوه انتخاب رشته‌ی نهایی «اطلاعیه انتشار کارنامه نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ناتمرکز سال ۱۴۰۲ و زمان تکمیل فرم انتخاب رشته‌ی نهایی» که همزمان با اعلام نتیجه اولیه در سایت سازمان منتشر می‌شود به دقت مطالعه نمایند.

برای اینکه از اخبار جا نمونی خبر (مشارکت فعال دانشگاه‌ها در برگزاری آزمون سراسری) رو مطالعه کن.

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *