مهندسی هوافضا

عموم مردم مهندسی هوافضا را با رشته‌ی خلبانی یا نجوم اشتباه می‌گیرند. درحالی که هدف آن آماده کردن متخصصی است که بتواند در زمینه‌ی طراحی، ساخت و آزمایش هواپیما فعالیت کند. در واقع کار مهندس هوافضا در کارخانه، قبل از بیرون آمدن هواپیما است.

مهندسی مجموعه‌ای از علوم و توانایی‌های علمی در زمینه‌ی تحلیل، طراحی و ساخت وسایل پرنده است. مهندسی هوافضا بر چهار پایه‌ی آئرودینامیک، جلوبرندگی، مکانیک پرواز و سازه‌های هوافضایی استوار است.

مهندس فارغ‌التحصیل می‌تواند در کنار شرکت‌های هوافضایی، در نیروگاه‌ها، صنایع نفت و گاز، پالایشگاه‌ها، صنایع خودروسازی و فرودگاه‌ها مشغول به کار شود.

مهندس فناوری‌های جدید را برای استفاده در هوانوردی، سیستم‌های دفاعی و اکتشافات فضایی ایجاد می‌کنند. آنها در حیطه‌ی طراحی ساختار، هدایت، ناوبری و مراقبت، تجهیز و ارتباطات و شیوه‌های تولید نیز مهارت کسب می‌کنند.

طراحی کامپیوتری،‌ روبات ها، لیزر و تجهیزات نوری الکترونیکی پیشرفته عضو جدانشدنی در کار مهندس است.

بنر تبلیغاتی آوات

دروس اصلی

نقشه کشی، استاتیک، مقدمه ای بر مهندسی هوا فضا، مکانیک سیالات، ریاضی مهندسی، دینامیک، ترمودینامیک، مبانی برق، ارتعاشات، مقاومت مصالح، کنترل اتوماتیک، علم مواد، انتقال حرارت، آزمایشگاه موتور انتقال.

دروس تخصصی

آیرودینامیک، مکانیک پرواز، آزمایشگاه آیرودینامیک، طراحی هواپیما، تحلیل سازه ها، اصول جلوبرندگی، زبان تخصصی، طراحی سازه های هوایی، پروژه.

بسیاری از درس های این رشته همراه با آزمایشگاه است.

توانایی‌های لازم

زیربنای مهندسی هوافضا ریاضی و فیزیک و تا حدودی شیمی است. بیشتر دروس به زبان انگلیسی است. هوافضا رشته‌ای فنی است. داوطلبین  باید توجه داشته باشند که کار آینده‌ی آنها در کارخانه‌ها است.

داشتن پشتکار و اراده‌ی قوی از ویژگی‌های مورد نیاز هوافضا می‌باشد.

مشاوره تحصیلی آوات

موقعیت شغلی در ایران

مهندسیین می‌توانند در سمت کارشناس تحقیق در عملیات و تعمیر و نگه‌داری کار کنند. این افراد در فرودگاه‌ها نیر می‌توانند مشغول به کار شوند و در قسمت تعمیر و نگه‌داری از هواپیما فعالیت کنند. به طور کلی برای فارغ‌التحصیل توانا در مهندسی هوافضا موقعیت شغلی خوبی وجود دارد.

فارغ التحصیلان می‌توانندُ در سازمان صنایع هوایی، شرکت صنایع هواپیماسازی و… مشغول به کار شوند.

برای انتخاب رشته‌ی مورد نظر از مشاورین آوات وقت مشاوره بگیرید. مشاور تحصیلی آوات رشته‌ای متناسب با علاقه‌تان و بازار کار مناسب برای شما انتخاب می‌کنند. مشاورین آوات بهترین راهنما برای شما هستند. 

برای آشنایی با رشته‌ی (مهندسی برق) کلیک کنید.

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *