ملاک انتخاب بهترین مشاور تحصیلی

در بازار رقابتی و اشباع روان­شناسان امروزه، شما باید بتوانید بهترین مشاور تحصیلی را پیدا کنید. در مقاله‌­ی (مشاوره تحصیلی) درمورد اهمیت مشاوره‌ی تحصیلی صحبت کردیم. اکنون میخواهیم راه و چاه تشخیص بهترین مشاور را معرفی کنیم.

ویژگی­‌های مشاور تحصیلی خوب

در این مقاله پنج ویژگی مشاور خوب را به شما معرفی می­کنیم تا از طریق آن بتوانید مشاور زرد را از مشاور حرفه‌­ای تشخیص دهید.

  1. برنامه­‌ی تحصیلی

یک مشاور خوب اول به شما برنامه­‌‎ی تحصیلی می­دهد. این گام برای مشاور مهم­ترین گام است. مشاوری که به شما برنامه ندهد و فقط با شما صحبت کند، مناسب شما نیست.

مشاور باید بر اساس ویژگی­‌های شخصیتی و سبک مطالعاتی شما برنامه بدهد. نباید از یک برنامه برای همه‌­ی دانش­ آموزانش استفاده کند. برنامه­‌ی مشاور باید قابل عمل کردن باشد؛ نه خیلی سبک و نه خیلی سنگین باشد.

برنامه­‌ی مشاور تحصیلی باید مدام تغییر کند تا به نتیجه‌­ی دلخواه برسد. در نهایت برنامه‌­ی تحصیلی یک مشاور خوب باید قابل انعطاف باشد.

بنر تبلیغاتی آوات

  1. پیگیری

مشاور خوب باید پیگیر کار دانش ­آموزش باشد. یعنی روند پیشرفت دانش­ آموز را با آزمون پیگیری کند و آن را اندازه ­گیری کند. همچنین مدام باید با دانش ­آموز در تماس باشد. او دانش­ آموزش را به امان خدا رها نمی­کند.

آزمون­‌هایی که او از شما می­گیرد اهمیت زیادی دارد. چون در برنامه ­ریزی تحصیلی شما تاثیر به سزایی دارد.

  1. کمک به حل چالش­‌های شخصی

یک مشاور تحصیلی خوب فقط در حوزه­ ی آموزشی کار نمی­کند. ممکن است برخی دانش ­آموزان مشکلات شخصی داشته باشند که تمرکز آنها را برای درس خواندن گرفته است. به همین علت باید او در مشاوره­‌ی فردی هم توانا باشد.

او باید دلسوزانه به حرف دانش ­آموز گوش دهد و به او راهکارهایی برای حل مشکلش ارائه دهد. یا اگر راهکاری وجود نداشته باشد، مشاور باید سنگ صبور دانش ­آموز شود تا دانش ­آموز بتواند حرف بزند و ذهنش از دغدغه‌ها خالی شود تا بتواند درس بخواند.

یکی از مشکلات رایج نوجوانات چالش­‌های بلوغ است. مشاور تحصیلی در این زمینه باید بسیار قوی باشد. چون دانش ­آموزان زیادی با مشکلات ناشی از بلوغ سراغ او می‌­آیند و مشاور باید بتواند آنها را مهار کند.

  1. آموزش

موثرترین ابزار کار مشاور موفق، آموزش است. مشاور تحصیلی باید بتواند آموزش دهد. آموزش نه فقط آموزش مطالب درسی؛ بلکه آموزش افزایش اعتماد به نفس، افزایش انگیزه، افزایش ساعت مطالعه­‌ی درسی، افزایش تمرکز و حافظه و…

او باید بتواند شما را برای آینده آماده کند. پس باید بتواند مهارت­‌های زندگی به شما آموزش دهد.

مشاوره تحصیلی آوات

  1. به روز بودن

مشاور باید از اخبار کنکور و دنیای تحصیلی به روز باشد. اگر به روز نباشد به جای دادن اطلاعات به شما، شما باید به مشاور اطلاعات بدهید.

او باید مدام در سایت­‌های خبری اخبار را چک کند تا به روز بماند. همچنین باید کتاب­‌های درسی را مدام چک کند و از اطلاعات جدید آنها با خبر باشد. چک کردن اخبار کنکور و اخبار انتخاب رشته نیز از دیگر زمینه‌­هایی است که مشاور موفق باید در آن به روز باشد.

چطور مشاور تحصیلی انتخاب کنم؟

مشاور تحصیلی خوب باید بتواند راه درست را به شما نشان دهد. مشاور تحصیلی آوات مشاورانی دارد که کاملا ملاک‌­های بهترین مشاور را دارا هستند. تمام مشاوران آوات دلسوز و مهربان هستند و در کنار مشاوره‌ی تحصیلی، در مشاوره­‌ی فردی نیز توانمند هستند.

آنها به روز هستند و مدام از اخبار اطلاع دارند و هیچ وقت از اخبار جا نمی­مانند. آنها پیگیر هستند و هوای شما را در تمام مراحل تحصیلی دارند.

مشاوران تحصیلی آوات برنامه­‌هایی به شما می­دهند که با آنها بهترین خواهید شد. همچنین آوات در یاد دادن مهارت­‌های زندگی بسیار توانا هستند و شما را از دانشی که دارند دریغ نمی­کنند. پس دست به کار شوید و برای بهترین شدن یک وقت مشاوره با مشاوران باتجربه و توانمند آوات بگیرید.

 

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *