مطالعه فلسفه

فلسفه یکی از دروس پایه گروه انسانی است که دارای ۲۵ سوال در آزمون کنکور سراسری است. برای موفقیت در این درس، باید روش‌های مطالعه مناسب و موثری را پیش گیرید. در این مقاله، ما به شما چند روش مطالعه فلسفه برای کنکور معرفی می‌کنیم که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

توضیحات

– روش اول:

مطالعه کتاب درسی. کتاب درسی فلسفه و منطق شامل مطالب اساسی و مفاهیم کلیدی این درس است. برای مطالعه کتاب درسی، باید به نکات زیر توجه کنید:

    * کتاب درسی را به صورت ترتیبی و مفهومی بخوانید. سعی کنید مطالب را با دقت و تمرکز بالا درک کنید. از حفظ کردن مطالب بدون فهم خودداری کنید.

    * کتاب درسی را با نگاه انتقادی بخوانید. سعی کنید استدلال‌ها و مثال‌ها را بررسی و ارزیابی کنید. سوالات و ابهامات خود را یادداشت کنید و از منابع معتبر یا معلم خود پاسخ آن‌ها را بگیرید.

    * کتاب درسی را با نگاه خلاق بخوانید. سعی کنید اندیشه‌ها و دیدگاه‌های جدید و نوآورانه‌ای را برای حل مسائل فلسفی ارائه دهید. از تکرار و تقلید اندیشه‌های دیگران پرهیز کنید.

    * کتاب درسی را با نگاه جمع‌بندی بخوانید. سعی کنید مطالب را خلاصه و دسته‌بندی کنید. از روش‌های مختلف یادداشت‌برداری مانند نقشه ذهنی، جدول، نمودار و غیره استفاده کنید. مطالب را با کلمات خود بازگو کنید.

مشاوره تحصیلی آوات

– روش دوم:

 مطالعه منابع کمکی. منابع کمکی فلسفه و منطق شامل کتاب‌ها، جزوات، ویدیوها، پادکست‌ها و وب‌سایت‌هایی هستند که می‌توانند مطالب کتاب درسی را توضیح، تکمیل، تصحیح یا تنوع بخشند. برای مطالعه منابع کمکی، باید به نکات زیر توجه کنید:

    * منبع کمکی را با توجه به سطح دانش، علاقه و هدف خود انتخاب کنید. از منابعی استفاده کنید که مطالب را به زبان ساده و روان بیان کنند و دارای مثال‌ها و تمرین‌های کافی باشند.

    * منبع کمکی را به عنوان یک راهنما و مکمل برای کتاب درسی در نظر بگیرید. از وابستگی کامل به منبع کمکی خودداری کنید و همیشه کتاب درسی را به عنوان مرجع اصلی در نظر داشته باشید.

    * منبع کمکی را با توجه به بودجه‌بندی درس انتخاب کنید. از منابعی استفاده کنید که مطالب مهم و تست‌خیز درس را پوشش دهند و از منابعی که مطالب غیرضروری و اضافی دارند پرهیز کنید.

    * منبع کمکی را با توجه به زمان مطالعه انتخاب کنید. از منابعی استفاده کنید که مطالب را به صورت مختصر و مفید بیان کنند و از منابعی که مطالب را به صورت بی‌نظم و طولانی بیان کنند پرهیز کنید.

 

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *