علوم آزمایشگاهی

علوم آزمایشگاهی از جمله رشته‌هایی است که در بهداشت و کاهش هزینه‌های درمانی بسیار موثر است. زیرا فارغ‌التحصیل علوم آزمایشگاهی در مقطع کاردانی با نمونه‌برداری مدفوع، ادرار و خون و آماده‌سازی نمونه و آزمایش‌های مختلف بیوشیمی و هماتولوژی می‌تواند پزشک را در انتخاب بهترین راه درمان و مقابله با بیماری راهنمایی کند.

فارغ‌التحصیل کارشناسی نیز می‌تواند آزمایش‌های تخصصی هورمون شناسی یا ایمونولوژی را انجام دهد و مسئول بخش‌های مختلف و مسئول بخش‌های مختلف یک آزمایشگاه تشخیص طبی مانند بخش نمونه برداری، انگل شناسی و ادرار، هورمون شناسی، ایمونولوژی را انجام دهد. سپس مسئول بخش‌های مختلف یک آزمایشگاه تشخیص طبی مانند بخش نمونه‌برداری، انگل شناسی و ادرار، هورمون شناسی، ایمونولوژی و… شود و بر نحوه‌ی کار و آزمایش‌های کاردان علوم آزمایشگاهی نظارت کرده و کار او را تایید نماید.

مشاوره تحصیلی آوات

توانایی‌های لازم

رشته‌ی علوم آزمایشگاهی به ویژه در مقطع کاردانی یک رشته‌ی عملی است و جوانانی که علاقه مند به کار عملی هستند و نسبت به بو یا آزمایش ادرار و مدفوع حساس نیستند،  موفق می‌شوند. در ضمن لازم است که دانشجو به دروس شیمی و زیست شناسی علاقه‌مند باشند. گفتنی است که رشته علوم آزمایشگاهی در کشور ما تا مقطع دکترا به صورت ناپیوسته دانشجو می‌پذیرد.

موقعیت شغلی در ایران

رشته‌ی مذکور از جمله رشته‌هایی است که بازار کار نسبتا خوبی دارد. زیرا امروزه جامعه‌ی ما به اهمیت بهداشت و سلامت پی برده است. بی‌شک بدون استفاده از آزمایشگاه‌های تشخیص طبی حفظ سلامت جامعه و جلوگیری از شیوع بیماری‌های عفونی و آلرژی‌ها یا مبارزه با بیماری‌های ژنتیکی امکان‌پذیر نیست.

بنر تبلیغاتی آوات

دروس پایه

فیزیک عمومی، فیزیک کاربردی، شیمی عمومی، بیوشیمی عمومی، فیزیولوژی، زیست شناسی، آناتومی.

دروس تخصصی

مقدمات، شیمی و میکروبیولوژی مواد غذایی، زبان تخصصی، انگل و حشره شناسی پزشکی، قارچ شناسی پزشکی، ویروس شناسی پزشکی، ایمنی و سرم شناسی، باکتری شناسی پزشکی، خون شناسی، بانک خون، بیوشیمی بالینی، بافت شناسی، آسیب شناسی پزشکی، کارآموزی.

برای انتخاب رشته‌ی مورد نظر از مشاورین آوات وقت مشاوره بگیرید. مشاورین آوات رشته‌ای متناسب با علاقه‌تان و بازار کار مناسب برای شما انتخاب می‌کنند. مشاورین آوات بهترین راهنما برای شما هستند. 

برای آشنایی با رشته‌ی (شنوایی شناسی) کلیک کنید.

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *