زمان برگزاری کنکور الکترونیکی مشخص شد

دکتر محمدعلی زلفی گل در حاشیه بازدید از حوزه برگزاری نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ که امروز صبح در دانشگاه شهید بهشتی صورت گرفت، با بیان اینکه آزمون سراسری در امنیت کامل در سراسر ایران اسلامی در حال برگزاری است، درمورد کنکور الکترونیکی گفت:

خوشبختانه همه امکانات فراهم شده تا فرزندان عزیزمان در کمال آرامش به رقابت علمی بپردازند و نهایت خدمات را به آنها ارائه دهیم.

وی در ادامه تصریح کرد:

ما یک طرح کلان ملی در شورای عالی عتف با حضور شخص رئیس جمهور برای برگزاری آزمون الکترونیکی مطرح کردیم که خوشبختانه مصوب شد اما اجرای این طرح مستلزم این است که شرکت دانش بنیان مربوطه اقدامات لازم را انجام دهد.

وزیر علوم در خصوص فرایند اجرای طرح آزمون الکترونیکی خاطر نشان کرد:

مقرر است الکترونیکی کردن آزمون‌ها ابتدا برای آزمون‌های کوچک‌تر انجام شود و پس از اجرای موفق آن به آزمون سراسری برسیم.

وی افزود:

با اجرای طرح کلان ملی برگزاری کنکور الکترونیکی، هم سرعت و هم امنیت آزمون افزایش می‌یابد ضمن اینکه هزینه‌ها هم کم می‌شوند.

وزیر علوم افزود:

برنامه سازمان سنجش این است که در سال ۱۴۰۳ کنکور الکترونیکی برای یک آزمون کوچک برگزار شود. برای این منظور از ظرفیت هوش مصنوعی هم در برگزاری آزمون الکترونیکی استفاده می شود.

وزیر علوم در پایان خطاب به داوطلبان کنکور تاکید کرد:

هر رشته علمی ارزش و جایگاه خودش را دارد مهم این است که در هر رشته‌ای که پذیرفته می‌شوید تلاش کنید و عمیق درس بخوانید تا موثر باشید اینکه تعداد رشته‌های محدودی جذابیت داشته باشند. درست نیست باید شخصیت علمی کشور ما متوازن باشد.

برای اینکه از اخبار جا نمونی، خبر (آزمون عملی نوبت دوم کنکور سراسری ۱۴۰۲) رو مطالعه کن.

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *