خواندن حسابان

خواندن حسابان به شما کمک می کند تا با مفاهیم ریاضی مانند توابع، مشتق، انتگرال، دنباله ها و سری ها آشنا شوید و بتوانید مسائل مختلف را با استفاده از آنها حل کنید. حسابان یکی از دروس مهم و پایه ای در رشته ریاضی و فیزیک است که برای شرکت در کنکور سراسری نیاز به مسلط بودن به آن دارید. این درس همچنین در بسیاری از علوم دیگر مانند فیزیک، شیمی، زیست شناسی، مهندسی، اقتصاد و آمار کاربرد دارد و به شما امکان می دهد تا پدیده های مختلف را با روش های ریاضی توصیف و تحلیل کنید.

اما چگونه می توانیم حسابان را به خوبی مطالعه و یاد بگیریم؟ آیا روش های خاصی برای مطالعه این درس وجود دارد؟ آیا می توانیم با کمترین زمان و انرژی حسابان را مسلط شویم؟ در این مقاله، ما قصد داریم به این سوالات پاسخ دهیم و روش های موثر و کارآمد برای مطالعه حسابان را به شما معرفی کنیم. این روش ها بر اساس تجربه و تحقیقات متخصصان و موفق ترین دانش آموزان کنکور طراحی شده اند و اگر به آنها پایبند باشید، می توانید نتایج بسیار خوبی در کنکور و درس حسابان کسب کنید.

توضیحات:

– روش های در کلاس:

سوال پرسیدن: در کلاس، باید سوال پرسیدن. هدف از سوال پرسیدن این است که شما ابهامات، شک ها و سوالات خود را رفع کنید و مطالب را بهتر فهمیده و یاد بگیرید. برای سوال پرسیدن، می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

    – از سوالاتی که مربوط به موضوع درس، مهم و جذاب، مشکل و چالش برانگیز، کاربردی و مفید باشند، استفاده کنید. سوالاتی را که بی ربط، بی معنی، تکراری و بدون پاسخ باشند، اجتناب کنید.

    -قبل از شروع کلاس، وقتی استاد اجازه می دهد، وقتی استاد مطلبی را تمام می کند، وقتی استاد سوالی می پرسد، وقتی استاد می خواهد نظر شما را بداند و وقتی کلاس تمام می شود.

روش های بعد از کلاس:

مرور: بعد از خروج از کلاس، باید مرور کنید. هدف از مرور این است که شما مطالب را بهتر تثبیت کنید و از فراموشی آنها جلوگیری کنید. مرور نیاز به تکرار و تنوع دارد. برای مرور، می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

از روش های مختلف مرور مانند مرور فوری، مرور میانگین، مرور بلندمدت، مرور فعال، مرور خلاقانه و مرور گروهی بهره بگیرید و روشی را که برای شما مناسب تر است، انتخاب کنید.

از منابع مختلف مرور مانند یادداشت ها، کتاب ها، جزوات، فیلم ها، صوت ها، نرم افزارها و سایت های آموزشی استفاده کنید و منبعی را که برای شما جذاب تر است، انتخاب کنید.

روش های تصویری، شنیداری، خواندنی و عملی برای مرور مطالب استفاده کنید و روشی را که برای شما موثر تر است، انتخاب کنید.

از فاصله زمانی مناسب برای مرور مطالب استفاده کنید. مثلا بعد از کلاس، همان روز، یک هفته بعد، یک ماه بعد و قبل از امتحان.

مشاوره تحصیلی آوات

تمرین:

بعد از خروج از کلاس، باید تمرین کنید. هدف از تمرین این است که شما مهارت حل مسئله خود را افزایش دهید و مطالب را بهتر فهمیده و یاد بگیرید. تمرین نیاز به تعداد و کیفیت دارد. برای تمرین، می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

از مسائل مختلف و متنوعی برای تمرین استفاده کنید. مثلا می توانید از مسائل کتاب، جزوه، تست، کنکور، سایت و نرم افزار استفاده کنید و مسائلی را که ساده، متوسط، سخت، استاندارد، نوآورانه و کاربردی باشند، انتخاب کنید.

از روش های مختلف حل مسئله استفاده کنید. مثلا می توانید از روش تجربی، تحلیلی، ریاضی، منطقی، برنامه ریزی، ابتکاری و خلاقانه استفاده کنید و روشی را که برای شما راحت تر است، انتخاب کنید.

از راه حل های مختلف برای حل مسئله استفاده کنید. مثلا می توانید از راه حل استاد، کتاب، جزوه، سایت، نرم افزار، همکلاسی یا خودتان استفاده کنید و راه حلی را که برای شما قابل فهم تر است، انتخاب کنید.

از بررسی پاسخ های خود برای حل مسئله استفاده کنید. مثلا می توانید از پاسخ کتاب، جزوه، سایت، نرم افزار، استاد یا همکلاسی استفاده کنید و خطاها، نواقص و نکات را شناسایی و رفع کنید.

ارزیابی:

 بعد از خروج از کلاس، باید ارزیابی کنید. ارزیابی به این معنی است که شما عملکرد خود را در مطالعه حسابان اندازه گیری و ارزشیابی کنید. هدف از ارزیابی این است که شما نقاط ضعف و قوت خود را در مطالعه حسابان بشناسید. بتوانید برنامه ریزی و روش های خود را بهبود بخشید. ارزیابی نیاز به شاخص ها و ابزارها دارد.

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *