امکان ثبت‌نام با تأخیر در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ فراهم شد

یه خبر داغ برای داوطلبین کنکور. معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور گفت که امکان ثبت‌نام با تاخیر برای نوبت دوم آزمون سراسری ۱۴۰۲ در روز چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه ایجاد شده.

دکتر حسن مروتی در ادامه‌ی اعلام این خبر گفت:

با توجه به تقاضاهای مکرر داوطلبان و خانواده‌های آنها مبنی بر ایجاد فرصت مجدد برای جاماندگان از ثبت نام در مهلت مقرر، امکان ثبت نام با تاخیر برای این دسته از داوطلبان منحصرا در روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۱/۳۰در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش فراهم شده است.

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش تکید کرد:

متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ برای‌ پذیرش در رشته‌های با آزمون در دوره‌های‌ روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌نور و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و غیردولتی‌ و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی که در بازه زمانی ۱۵ تا ۲۴ فروردین ماه سال جاری موفق به ثبت نام نشدند می‌توانند منحصراً در ۳۰ فروردین ماه اقدام به ثبت نام نمایند لذا هیچ درخواستی برای ثبت نام خارج از زمان تعیین شده میسر نخواهد بود.

بنر تبلیغاتی آوات

دکتر حسن مروتی در ادامه خاطر نشان کرد که:

با توجه به محدودیت زمانی و لزوم اقدامات اجرایی برای برگزاری نوبت دوم آزمون سراسری تیر ماه سال ۱۴۰۲ مهلت ثبت نام با تأخیر به هیچ وجه تمدید نخواهد شد و همچنین امکان ویرایش اطلاعات برای داوطلبانی که قبلاً نام‌نویسی کرده‌اند وجود ندارد.

بیاین مهم‌ترین تغییرات کنکور رو با هم دیگه بررسی کنیم.

تغییرات آزمون سراسری ۱۴۰۲

  1. برگزاری کنکور در دو نوبت

کنکور سال ۱۴۰۲ در دو نوبت دی ۱۴۰۱ و تیر ۱۴۰۲ برگزار می­شه. نوبت اول به امید خدا تموم شد و نوبت دوم تیر ماه برگزار می­شه. می­تونید توی هر دو نوبت شرکت کنید. در نهایت نتیجه­ی بهتر برای شما لحاظ می­شه.

  1. حذف زیرگروه­‌ها

امسال زیر گروهی برای آزمون کنکور وجود نداره. زیر گروه‌ها هر سال جزئی از کنکور بودند که نمره و رتبه‌ی داوطلب در هر زیر گروهی تفاوت داشت. داوطلب بر اساس رشته‌ی مورد نظر خودش باید زیر گروه اون رشته رو پیدا می‌کرد و رتبه‌ی اصلی اون که مهم بود، رتبه‌ای بود که توی زیرگروه مورد نظرش داشت. این روند امسال حذف شده و به امید خدا امسال یعنی سال ۱۴۰۲ زیر گروهی وجود نداره.

مشاوره تحصیلی آوات

  1. حذف عمومی‌­ها

طبق نظر سازمان سنجش امسال عمومی‌ها بر اساس سوابق تحصیلی و نمره‌ی داوطلب در امتحانات نهایی سنجیده می‌شه. توی کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ فقط اختصاصی‌ها سنجیده می‌شند. ۴۰ درصد نمره‌ی داوطلب رو ساوبق تحصیلی اون پوشش می‌دند که باید حتما توی آزمون نهایی و امتحان‌های نهایی آموزش و پرورش شرکت کرده باشند تا بتونند این ۴۰ درصد رو به دست بیارند. نکته‌ی مهم این که کسایی که سابقه ندارند باید امتحان نهایی بدند و سابقه تولید کنند.

برای اینکه از اخبار جا نمونی خبر منابع آزمون وکالت رو مطالعه کن.

 

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *