تکنیک سحر خیزی

تکنیک سحر خیزی! بیدار شدن زود از خواب می‌تواند برای سلامتی، بهره‌وری و خلاقیت شما مفید باشد. اما برای اینکه بتوانید به راحتی و با انگیزه صبح‌ها از خواب بیدار شوید، باید برخی از عادات و روش‌هایی را در نظر بگیرید.

توضیحات

از شب قبل شروع کنید. برای داشتن یک خواب با کیفیت، باید برنامه‌ای منظم برای پیش از خواب داشته باشید. سعی کنید قبل از خواب از موبایل، تلویزیون و دستگاه‌های الکترونیکی دوری کنید و فعالیت‌های آرام‌بخش مانند خواندن، نوشتن، یا مدیتیشن را انجام دهید. همچنین سعی کنید هر شب در یک ساعت مشخص به رختخواب بروید و از خوردن غذاهای سنگین یا نوشیدن کافئین و الکل قبل از خواب خودداری کنید.

– ساعت زنگ خود را به صورت پله‌ای تنظیم کنید. برای اینکه بتوانید به راحتی به بیدار شدن زود از خواب عادت کنید، باید به تدریج ساعت زنگ خود را زودتر تنظیم کنید. اگر مثلاً هدف شما بیدار شدن ساعت ۶ صبح است، اما عادت دارید ساعت ۹ بیدار شوید، نمی‌توانید به یکباره این تغییر را انجام دهید. به جای آن، می‌توانید هر روز ۱۰ یا ۱۵ دقیقه زودتر از روز قبل بیدار شوید و این کار را تا رسیدن به هدف خود ادامه دهید.

بلافاصله بعد از بیداری از تخت جدا شوید!

– از رختخواب بیرون بیایید. وقتی ساعت زنگ شما زد، سعی کنید بلافاصله از رختخواب بلند شوید و به سمت نور روشن حرکت کنید. نور می‌تواند به بیدار شدن مغز شما کمک کند و هورمون ملاتونین را که باعث خواب‌آلودگی می‌شود، کاهش دهد. همچنین می‌توانید چند تمرین ساده انجام دهید تا خونرسانی به بدنتان را بهبود بخشید.

– یک هدف یا انگیزه برای بیدار شدن داشته باشید. برای اینکه بتوانید با شوق و اشتیاق از خواب بیدار شوید، باید یک دلیل قانع‌کننده برای خود داشته باشید. این دلیل می‌تواند یک کار مهم، یک پروژه جذاب، یک فعالیت لذت‌بخش، یا یک هدف شخصی باشد. وقتی یک هدف یا انگیزه در ذهن خود داشته باشید، می‌توانید با انرژی و اعتماد به نفس بیشتری روز خود را شروع کنید.

مشاوره تحصیلی آوات

– یک روال صبحگاهی داشته باشید. برای اینکه بتوانید به طور مداوم زود از خواب بیدار شوید، باید یک روال صبحگاهی برای خود ایجاد کنید که شامل چند فعالیت مشخص باشد. این فعالیت‌ها می‌توانند شامل صبحانه خوردن، دوش گرفتن، مطالعه، نوشتن، یا هر چیز دیگری که برای شما مفید و مورد علاقه باشد. این روال می‌تواند به شما کمک کند تا با نظم و سازمان بیشتری روز خود را مدیریت کنید.

– از دوستان و خانواده خود کمک بگیرید. برای اینکه بتوانید به بیدار شدن زود از خواب عادت کنید، می‌توانید از حمایت و همراهی دوستان و خانواده خود استفاده کنید. می‌توانید با یک دوست یا عضو خانواده توافق کنید که هر صبح با هم تماس بگیرید و یا با هم فعالیتی مانند پیاده‌روی، دویدن، یا ورزش کنید. این کار می‌تواند به شما انگیزه و احساس مسئولیت بیشتری بدهد.

به خود جایزه بدهید!

– خود را تشویق و جایزه دهید. بیدار شدن زود از خواب یک عادت مثبت است که باید به خودتان تبریک بگویید و از آن افتخار کنید. برای اینکه بتوانید این عادت را حفظ و تقویت کنید، می‌توانید خود را با چیزهایی که دوست دارید تشویق و جایزه دهید. مثلاً می‌توانید برای هر هفته‌ای که موفق به بیدار شدن زود از خواب شدید، خود را با یک کتاب، یک فیلم، یا یک چیز دیگری که دوست دارید، خود را تشویق کنید  و به خود جایزه دهید.

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *