آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ در سلامت کامل برگزار شد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تأکید بر اینکه آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ در سلامت کامل برگزار شد، گفت:
تمهیدات پیش بینی شده در آزمون سراسری سال جاری شامل استفاده از نسل جدید دستگاه‌های آشکارساز و صدها نوع چینش در دفترچه‌های سؤالات آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی، سلامت آزمون سراسری را تضمین کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر عبدالرسول پورعباس با اینکه خوشبختانه آزمون نوبت اول و نوبت دوم آزمون سراسری در سلامت و امنیت کامل برگزار شد. گفت:

با مشارکت و همکاری دستگاه‌های اجرایی، انتظامی، اطلاعاتی، امنیتی و قضایی آزمون به شکل مطلوبی برگزار و زمینه اجرای عدالت آموزشی و شایسته گزینی فراهم شد.

بنر آوات

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مورد اقدامات در مورد سلامت آزمون سراسری، گفت:

در روزهای اخیر و همزمان با برگزاری آزمون سراسری تعدادی از سرشبکه های کلاهبرداری و شیادی در استان‌های مختلف دستگیر شدند. البته بر اساس بررسی‌ها و اعلام مراجع ذیربط میزان فعالیت این شبکه‌ها نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره ادعای انتشار برخی صفحات آزمون سراسری در فضای مجازی، گفت:

هیچ سؤالی قبل از شروع آزمون سراسری منتشر نشد. در آزمون گروه علوم ریاضی و فنی و گروه علوم تجربی تعداد بسیار محدودی از صفحات حین برگزاری آزمون در دقایق پایانی قبل از جمع‌آوری دفترچه‌های مربوطه منتشر شد. با توجه به محدودیت زمانی در جمع‌آوری پاسخنامه‌ها فرصتی برای دریافت پاسخ سوالات وجود نداشت. ضمن اینکه با تمهیدات پیش بینی شده عوامل انتشار آن بلافاصله شناسایی و دستگیر شدند.
وی خاطرنشان کرد:

در کنکور سراسری سال جاری برای نخستین بار برخی روش‌ها و ابزار جدید مورد استفاده قرار گرفت که امکان بهره‌برداری از سؤالات منتشر شده حین برگزاری کنکور را خنثی کرد. به عنوان نمونه برای نخستین بار و در اقدامی منحصر به فرد دفترچه‌های سؤالات آزمون گروه علوم تجربی در صدها نوع چینش در اختیار داوطلبان قرار گرفت. امکان تهیه کلید و ارسال آن در زمان کوتاه به حوزه‌های امتحانی را غیرممکن ساخت.

دکتر پورعباس استفاده از دستگاه‌های آشکارساز به خصوص نسل دوم این دستگاه را گام دیگری برای تضمین سلامت کنکور سراسری عنوان کرد و گفت:

این دستگاه‌های آشکارساز که توسط شرکت‌های دانش بنیان تولید شد علاوه بر ردیابی سیگنال‌های حوزه‌های کنکور اقدام به ارسال امواج صوتی برای شناسایی دستگاه‌های گیرنده توسط عوامل حفاظت آزمون کرد و بدین ترتیب امکان ارسال پاسخ سؤالات به داخل حوزه‌های امتحانی را مسدود کرد که گزارش‌های دریافتی نشان از عملکرد موفق این دستگاه‌ها دارد.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تأکید بر اینکه به هیچ عنوان اجازه ورود افراد با روش‌های غیر علمی به داوطلبان اجازه نخواهد شد، گفت:

همانند نوبت اول آزمون سراسری در روزهای آینده بررسی‌های فنی در مورد پاسخنامه داوطلبان به عمل خواهد آمد و چنانچه شبهه‌ای نیز در مورد داوطلبی وجود داشته باشد مطابق قانون اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

مشاوره تحصیلی آوات

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور برای داوطلبان کنکور سراسری در مراحل مختلف زندگی آرزوی موفقیت کرد. همچنین از همکاری‌ها و تلاش‌های دستگاه‌های مختلف اجرایی، امنیتی، انتظامی و قضایی کشور به ویژه پلیس فتا، پلیس امینت عمومی، قضات محترم کشیک و ضابطین قضایی، وزارت کشور، وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و کارکنان خدوم سازمان سنجش آموزش کشور در برگزاری کنکور سراسری قدردانی کرد.

برای اینکه از اخبار جا نمونی خبر برگزاری آزمون سراسری رو مطالعه کن.

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *