با کیفیت درس بخوانیم

کیفیت مطالعه یکی از عواملی است که شما را به موفقیت می­رساند. کیفیت مطالعه از کمیت ­آن بسیار با اهمیت ­تر است. شما باید در مطالعه کیفیت داشته باشید و نه کمیت. کیفیت یعنی درس خواندن منطقی و استفاده­ ی هرچه بیشتر از زمان.

یکی از عوامل تاثیر گذار در کیفیت مطالعه­ ی شما، برنامه­ ی تحصیلیتان است. برنامه باید قابل اجرا باشد.

برای آگاهی از اصول برنامه­ ریزی مقاله ­ی (چطور برای کنکور برنامه­ ریزی کنم) را مطالعه کنید.

۵ نکته در افزایش کیفیت درسی اهمیت دارد.

  1. برنامه ­ریزی تحصیلی واقع­ بینانه

جوری برنامه ­ریزی کنید که بتوانید به آن عمل کنید. اگر نتوانید به برنامه­ ی خود عمل کنید دچار ناامیدی و فرسودگی می­شوید.

برای آگاهی بیشتر از ناامیدی و روش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مقابله با آن، مقاله­ ی (با ناامیدی بجنگ) را مطالعه کنید.

برنامه ­ای داشته باشید که بر اساس تیپ شخصیتی شما باشد. مثلا اگر زود خسته می­شوید بعد از هر ۳۰ دقیقه مطالعه ۵ دقیقه استراحت کنید. همه ­ی اینها باید در برنامه­ ی شما آورده شده باشد.

اگر در برنامه­ ریزی مشکل دارید می­توانید از مشاوران متخصص آوات کمک بگیرید و از آنها بخواهید برای شما یک برنامه­ ی خوب و منسجم مطابق شخصیت شما برایتان بنویسند.

بنر تبلیغاتی آوات

  1. برنامه­ ریزی کاغذی

باید برنامه­ ی شما کاغذی و مکتوب باشد. توی سرتان برای خودتان برنامه ریزی نکنید. باید آن را ببینید تا استرستان کاهش یابد. برای افزایش کیفیت مطالعه­ تان برنامه را به صورت کوتاه مدت تنظیم کنید. مثلا برای یک هفته برنامه بنویسید. هر هفته در برنامه­ ی خود تغییراتی ایجاد کنید تا به برنامه­ ی ایده­ آل خودتان برسید.

  1. روش یادگیری و مطالعاتی مناسب

روش یادگیری مناسب خودتان را پیدا کنید. برای خواندن مقالات یادگیری ما اینجا کلیک کنید. برخی از روش ­های یادگیری برای شما مناسب اند و برخی نیستند. شما باید روش مناسب خودتان را پیدا کنید تا در کمترین زمان به بهترین نتیجه برسید.

روش­ های یادگیری متنوعی وجود دارد. روش­های مطالعه ­ی زیادی وجود دارد که در سایت می­توانید مطالعه کنید. روشی که با آن راحت­ تر هستید را پیدا کنید. همه­ ی روش­های مطالعاتی را انجام دهید و آن روشی را انتخاب کنید که کمترین وقت و بیشترین بازده به شما می­دهد.

  1. مکان مناسب

در مکان مناسبی مطالعه کنید. مکانی که محرک­ های محیطی کمتری دارد را پیدا کنید. مثل اتاق خودتان یا پانسیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مطالعاتی و کتاب­خانه. جایی که محرک­ های محیطی کمتر است تمرکز شما هم بیشتر است. پس از این مکان­ ها استفاده کنید تا تمرکزتان افزایش یابد. وقتی تمرکز بیشتری داشته باشید می­توانید با کیفیت بالایی درس بخوانید و نتیجه­ ی مطلوب خود را بگیرید.

مشاوره تحصیلی آوات

  1. مرور

حتما مرور کنید. مرور کمک می­کند مطالب کامل در ذهن شما جا بیفتد. اگر کنکوری هستید، تست زدن یکی از روش­ های دوره کردن است. در صورت تست زدن هم مطالب برای شما مرور می­شود و هم آزمون از خودتان گرفته ­اید و می­فهمید که چقدر با کیفیت درس خوانده ­اید. اگر نتوانستید تست­ ها را پاسخ دهید برگردید و مروری کوتاه بر مطالب داشته باشید. سپس دوباره تست زنی را آغاز کنید. خلاصه نویسی در این مرحله کمک زیادی به شما می­کند. حتما خلاصه نویسی کنید تا برای امتحانات خود بتوانید از روی آنها مرور کنید.

مقاله­ ی (برای کنکور درست خلاصه نویسی کن) را مطالعه کنید تا فنون خلاصه نویسی را فرا گیرید.

کلام آخر

با کیفیت درس خواندن اهمیت زیادی دارد. شما باید فنونی فرا گیرید که بتوانید با کیفیت درس بخوانید. روش یادگیری مناسب خود را پیدا کنید، مرور کنید و مکان مناسبی انتخاب کنید.

از همه مهم ­تر برنامه داشته باشید. برای برنامه ریزی می­توانید به مشاوران مشاوره تحصیلی آوات مراجعه کنید و از آنها برنامه­ ای درست و اصولی بگیرید. برنامه­ ای که درست مطابق شیوه­ ی درس خواندن و شخصیت شما بنا شده است. پس هرچه سریع­ تر برنامه ­ای برای خودتان جور کنید و با مشاوره تحصیلی آوات تماس بگیرید.

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *