ضرورت توجه داوطلبان آزمون سراسری به ترمیم سوابق تحصیلی

تشریح وضعیت داوطلبان استان فارس در ایجاد و ترمیم سوابق تحصیلی در آزمون سراسری

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور روز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه در نشست مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور با عوامل اجرایی و حفاظتی نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ استان فارس در دانشگاه شیراز وضعیت داوطلبان استان فارس را درباره‌ی ایجاد و ترمیم سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال گذشته را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر حسن مروتی با اشاره به تغییرات آزمون سراسری سال ۱۴۰۲، گفت:

این آزمون در دو نوبت برگزار می‌شود که نوبت اول آن در دی ماه ۱۴۰۱ برگزار شد و اکنون با هم‌اندیشی همراهی تمامی عوامل اجرایی و حفاظتی در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری آزمون سراسری نوبت دوم در تیرماه سال جاری به بهترین شکل ممکن هستیم.

بنر آوات

وی با اشاره به تأثیر قطعی سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲، تصریح کرد:

در سال ۱۴۰۲ تأثیر سوابق تحصیلی که بر مبنای نمرات دروس سال دوازدهم نظام ۳-۳-۶ خواهد بود. ۴۰ درصد به صورت قطعی است و دروس عمومی در این بخش مؤثر خواهد بود و ۶۰ درصد نیز مربوط به آزمون است که شامل دروس اختصاصی است.

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور، افزود:

سوابق تحصیلی توسط وزارت آموزش و پرورش اعلام می‌شود و داوطلبانی که سوابق تحصیلی ندارند یا سوابق آنها ناقص است. یا نیاز به ترمیم دارند لازم است برای کسب سوابق تحصیلی مورد نظر برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند. مطابق اطلاعیه‌های وزارت آموزش و پرورش اقدام نمایند.

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور درباره زمان انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۲ گفت:

 کارنامه داوطلبان (نوبت های دی ماه و تیرماه)، که حاوی رتبه آنان است. در مردادماه از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش منتشر می‌شود. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته باشند، می‌توانند در مردادماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش و مطابق با دفترچه راهنما، انتخاب رشته‌‌ی نهایی کنند.

دکتر حسن مروتی با اشاره به آمار داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۴۰۲، گفت:

در نوبت دی ماه ۹۷۷ هزار و ۴۶۰ داوطلب و در نوبت تیرماه یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۴۳۶ داوطلب در آزمون سراسری نام‌نویسی کردند. از این تعداد ۶۳۸۷۸ داوطلب در نوبت دی ماه و ۷۰۹۲۶ داوطلب در نوبت تیرماه از استان فارس هستند.

مشاوره تحصیلی آوات

وی در خاتمه یادآور شد:

از استان فارس ۱۰۱ هزار و ۸۱۴ داوطلب در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ با هم به رقابت پرداختند که از این تعداد ۳۱۸۲۵ نفر در دانشگاه‌های سراسر کشور در رشته‌های با آزمون و صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی پذیرفته شدند و این استان رتبه پانزدهم را به خود اختصاص داد.

برای اینکه از اخبار جا نمونی خبر نشست آزمون سراسری در استان فارس رو مطالعه کن.

 

واتس آپ
پرینت
ایمیل
تلگرام
فیسبوک

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی 24 ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *