مشاوره کنکور آوات در ده قدم

مشاوره کنکور از جمله اولین گام‌های مهم برای دانش‌آموزانی است که قصد دارند به یک کنکوری موفق تبدیل شوند. در این مقاله با موضوع "چگونه یک مشاور خوب پیدا کنیم؟" به بررسی روش‌های انتخاب مشاور تحصیلی می‌پردازیم. اما مشاوره تحصیلی فقط معنای انتخاب مشاور نیست؛ بلکه شامل مراحل مهمی است که باید پیگیری شوند. مشاوره آوات دارای ده گام اصلی است که در این مقاله به شما معرفی می‌شوند.

مرکز مشاوره تحصیلی آوات

با تیمی از مشاوران حرفه‌ای و تجربه‌ای در اختیار شما قرار می‌گیرد. آوات به شما امکان می‌دهد که دیگر نگران دوران کنکور خود نباشید، زیرا تمامی خدمات و نیازهای تحصیلی شما در اینجا پوشش داده می‌شود. در ادامه، به ده مرحله از خدمات مشاوره تحصیلی آوات آشنا می‌شوید تا انتخاب‌های بهتری داشته باشید.

۰۱.

انتخاب هدف

در مرحله اول مشاوره با آوات، هدف دقیق شما مشخص می‌شود. اگر اهداف متعددی دارید، آنها رتبه‌بندی می‌شوند و تعیین می‌شود که کدام رشته و دانشگاه‌ها اولویت شما هستند. این مرحله مهم به شما کمک می‌کند تا با انگیزه بیشتری به تحصیلات خود بپردازید و روحیه کنکور خود را حفظ کنید.

۰۲.

۲-برنامه ریزی دقیق و شخصی سازی شده

یکی از مهم‌ترین مراحل مشاوره تحصیلی، برنامه‌ریزی مناسب است. برنامه‌های مطالعاتی آوات به طور خاص برای شما شخصی‌سازی می‌شوند. این برنامه‌ریزی بر اساس تیپ شخصیتی شما و شیوه مطالعه‌ی شما تنظیم می‌شود. این به شما کمک می‌کند تا مطالعات خود را بهینه‌تر و موثرتر انجام دهید.

۰۳.

معرفی بهترین منابع

منابع درسی مناسب بسیار مهم هستند. مشاوران آوات به شما بهترین منابع مرتبط با گروه آزمایشی شما را معرفی می‌کنند تا وقتتان را صرف مطالعه منابع موثرتر کنید.

۰۴.

بودجه بندی

هر سال تعداد و نوع چینش سوال‌های کنکور الگوی خاصی دارد. بعضی درس‌ها در کنکور اهمیت بیشتری دارند و تعداد آنها بیشتر است. با بررسی سوالات کنکور بودجه بندی کنکور سال بعدی را می‌توان پیش‌بینی کرد. این وظیفه‌ی مشاور است که این کار را برای شما انجام دهد. مشاور آوات بودجه بندی کنکور را برای شما انجام می‌دهد و تا حد زیادی پیش‌بینی می‌کند که سال آینده کنکور به چه صورت خواهد بود.

۰۵.

مطالعه باکیفیت

مطالعه‌ی با کیفیت و موفق یکی دیگر از مواردی است که بر کنکور دانش‌آموز تاثیر می‌گذارد. شما در سال کنکور وقت آزمون و خطا و اشتباه کردن ندارید. بسیاری از دانش‌آموزان ساعات زیادی مطالعه می‌کنند اما نتیجه‌ی مطلوبی نمی‌گیرند. چرا که کیفیت در کنار کمیت اهمیت زیادی دارد. با کمک مشاور کنکور باید بتوانید راه با کیفیت مطالعه کردن را یاد بگیرید. برای اطلاعات بیشتر، مقاله‌های ما در مورد روش‌های مطالعه را مطالعه کنید.

۰۶.

روش مطالعه هر درس

هر درسی روش مطالعه‌ی خاص خود را دارد. مثلا روش خواندن زیست با خواندن فیزیک تفاوت زیادی دارد. مشاوران رتبه برتر آوات بهترین نوع مشاور برای کمک به دانش‌آموز در این زمینه هستند. آنها خودشان دروس را مطالعه کرده‌اند و روش مطالعه‌ی آنها را می‌شناسند. به همین علت به خوبی می‌توانند شما را راهنمایی کنند که چطور هر درسی را مطالعه کنید.

۰۷.

تکنیک های تست زنی

کنکور یعنی تکنیک تست‌زنی. اگر تکنیک‎های تست‎‌زنی را بلد نباشید نمی‌توانید در کنکور نتیجه‌ی دلخواه خود را بگیرید. مقاله‌ی (شیوه‌های تست‌زنی) را در سایت ما مطالعه کنید.تست‌زنی باید یک جزء جدا نشدنی از برنامه‌ی درسی شما باشد. مشاور باید به شما شیوه‌های صحیح تست زدن را آموزش دهد. مشاوران رتبه برتر آوات این کار را به خوبی برای شما انجام می‌دهند.

۰۸.

آزمون های آزمایشی

در طول سال کنکور باید هر چند هفته یک بار خود را بیازمایید تا بفهمید در چه سطحی هستید و نقاط ضعف و قوت شما چیست. مشاور تحصیلی شما وظیفه دارد از شما آزمون‌های آزمایشی بگیرد تا نقاط ضعف و قوت شما را بفهمد و در جاهایی که ضعف دارید شما را تقویت کند. مشاوره آزمون‌های آزمایشی را برای شما برگزار می‌کند. شما از این طریق می‌توانید خود را بسنجید و نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کنید.

۰۹.

تحلیل آزمونهای آزمایشی

بعد از گرفتن آزمون‌های آزمایشی، تحلیل آزمون تبدیل به مهم‌ترین قسمت آزمون‌دهی می‌شود. توسط تحلیل آزمون، می‌توانید در مواردی که ضعف دارید و در مواردی که به خوبی مسلط هستید را متوجه شوید. مشاور کنکور باید آزمون‌های شما را تحلیل کند و بفهمد که کدام موارد نیاز به تقویت دارند و کدام دروس و مباحث باید تمرکز بیشتری بگیرید و روی آنها حساب کنید.

۱۰.

مشاوره انتخاب رشته

انتخاب رشته، مهم‌ترین مرحله در کنکور است. اگر انتخاب نهایی رشته به درستی انجام نشود، تمام زحمات شما بی‌فایده خواهد بود. مشاوره تحصیلی آوات با اجرای آزمون‌های استعدادیابی، استعداد و علاقه‌های شما را ارزیابی کرده و به شما راهنمایی کامل ارائه می‌دهد.شما با تست استعدادیابی می‌فهمید که در چه رشته‌هایی استعداد دارید و انتخاب رشته‌ی نهایی خود را بر اساس چیزی که در آن استعداد و رغبت دارید انجام می‌دهید.لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی ۲۴ ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

لطفا جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان این مرکزاطلاعات خود را وارد نماییدتا همکاران ما طی ۲۴ ساعت آینده با شما تماس بگیرند .

رزرو وقت مشاوره آنلاین

نام(Required)
شهر محصل سکونت
رشته تحصیلی
مقطع تحصیلی
تلفن